środa, 18 wrześniawitaj na moim blogu :)

Kostka brukowa na podjeździe

Kostka brukowa jest to materiał często wykorzystywany do budowania nawierzchni podjazdu. Jest to materiał trwały, solidny, wytrzymały oraz estetyczny. Odpowiednio dobrany do elewacji podjazd z pewnością będzie cieszył oko właścicieli. W pierwszej kolejności warto zapoznać się z możliwościami, które obecnie mamy na rynku. Dobrze jest również sprecyzować nasze oczekiwania co do wyglądu kostki. W ten sposób szybciej wybierzemy odpowiedni dla nas produkt.

Układanie kostki na podjeździe

Aby kostka spełniała nasze oczekiwania należy bardzo starannie ją ułożyć. Układanie kostki brukowej można powierzyć profesjonalistom, ale równie dobrze można ją ułożyć samodzielnie. Jeśli posiadamy odpowiedni sprzęt, czas wolny oraz umiejętności budowlane z pewnością poradzimy sobie z samodzielnym ułożeniem kostki na podjeździe.

POLECAMY: MK BRUK

Warto jednak pamiętać o odpowiednim przygotowaniu podłoża. Tylko w ten sposób unikniemy wszelkich uszkodzeń kostki, jej wybrzuszaniu się oraz rozchodzeniu się. Jest to etap niezwykle istotny, dlatego należy się do niego bardzo dobrze przygotować. W pierwszej kolejności musimy wytyczyć teren, na którym będzie układana kostka. Miejsce to zaznaczamy za pomocą palików. Przed przystąpieniem do układania kostki należy ułożyć obrzeża. Do tego celu służą specjalne palisady oraz krawężniki. Obrzeża można również wykonać z betonu. Po tym etapie można już przystąpić do układania wybranej przez nas kostki brukowej.

Na tym etapie niezwykle istotna jest dokładność i precyzja. Elementy należy układać ciasno i ściśle, by uniknąć powstania większych szczelin. Dobrze jest również co jakiś czas pilnować poziomów, by uniknąć konieczności powtarzania pracy. Po ułożonej uprzednio kostce można już bez przeszkód chodzić. Po etapie układania kostki następuje etap spoinowania. Najczęściej spoinę tworzy się za pomocą suchego piasku. Zwykły piasek nie nadaje się do spoinowania kostki, gdyż zawiera pyły i inne zanieczyszczenia, które zepsują efekt końcowy. Po zaspoinowaniu kostki należy ją zamieść.

Ostatnim krokiem powinno być zaimpregnowanie powstałej nawierzchni. Jest to krok nieobowiązkowy, jednak bardzo polecany. W ten sposób zabezpieczymy kostkę przed czynnikami zewnętrznymi oraz wnikaniem zbyt dużej ilości wilgoci. Impregnowanie należy wykonać za pomocą specjalnego środka dostępnego w sklepach. Po zakończeniu prac można już cieszyć się efektem finalnym. Dobrze ułożona kostka brukowa będzie tworzyła solidną nawierzchnię odporną na obciążenia, a także będzie cieszyć nasze oczy.