środa, 17 lipcawitaj na moim blogu :)

Pomysł na twórczą zabawę

Bardzo dobrym pomysłem na ciekawe spędzenie czasu są różnego rodzaju gry. Jedni z nas lubią planszówki, inni świetnie się bawią podczas gier łamigłówkowych, na przykład gry escape room, czyli pomieszczenia pełnego zagadek, stąd inna nazwa tej gry brzmiąca pokój zagadek.

tajemniczy escape room

Twórcze wyzwania jakie staną przed nami podczas odwiedzin w escape room pozytywnie nas zaskoczą. Dokładne tłumaczenie tego słowa to pokój ucieczki, jednak u nas zdecydowanie bardziej popularnym określeniem jest pokój zagadek. To gra towarzyska dla całej rodziny, dobrego grona znajomych czy na przykład współpracowników, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Można powiedzieć, że każdy escape room jest inny, a już na pewno zawiera inne zagadki czy łamigłówki. Pokoje zagadek tworzone są w najróżniejszych stylach, bywa, że są one zaaranżowane na teatr, muzeum, więzienie czy nawet szpital. Uczestnicy zabawy zostają w takim pokoju zagadek dobrowolnie zamknięci i mają za zadanie wydostać się z niego dzięki rozwiązywaniu różnych napotykanych po drodze zagadek logicznych. Tak jak już napisałem, każdy pokój to inna sceneria i inna tematyka, dzięki czemu są pomieszczenia odpowiednie bardziej dla dzieci – w realiach gier komputerowych lub krainy bajek, jak i są bardziej dla dorosłych – typowo z horroru.

W Polsce takich pokoi działa już prawie 1000. A jaki jest najciekawszy escape room w Krakowie? Trudno byłoby wskazać jeden, bo oferta jest bardzo bogata i różnorodna, ale z całą pewnością Kraków escape room od www.LostRoom.pl ma bardzo popularny i wciągający, o czym często piszą klienci tego miejsca.