środa, 17 lipcawitaj na moim blogu :)

Po sadzonki róż do szkółki róż

Zacznę od tego, że sadzonki róż najlepiej kupować w miejscu do tego stworzonym, a mianowicie w szkółce róż. Dostaniemy tam najlepszej jakości, zdrowe i wysokogatunkowe krzewy róż, a ich ceny wcale nie będą odczuwalnie wyższe. Wiosna to zdecydowanie najbardziej optymalna pora na sadzenie róż, więc w tej chwili jeszcze każda szkółka róż będzie miała klientom sporo do zaoferowania. Najwyższy więc czas ruszyć na zakupy.

Plusem sadzenia krzewów wiosną jest to, że zakwitną nam one już latem. Niezależnie od tego, czy są to róże pnące, róże wielkokwiatowe czy też miniaturowe wydania róż. Moim i pewnie nie tylko moim zdaniem, są to rośliny, które zawsze pięknie wyglądają i tym samym stanowią nieprzeciętną ozdobę każdego ogrodu. Szczególnie jeśli wyszukamy nietypowe i rzadsze odmiany, których pozazdroszczą nam znajomi i sąsiedzi.

wspaniała róża wielkokwiatowa

Przy sprzyjających warunkach pogodowych potrafią kwitnąć do późnej jesieni. Róże nie są zbyt ciężkie w uprawie, co niezaprzeczalnie jest ich atutem. Oczywiście wymagają trochę naszego zainteresowania, ale w końcu nie ma nic za darmo, a z całą pewnością przyjemne będzie poświęcić im tym kilka chwil, by móc cieszyć się ich wspaniałym widokiem, kiedy zaczną kwitnąć.

Po pierwsze podłoże – żyzna i wilgotna gleba to właściwie konieczność dla tych roślin. Po drugie opryski – konieczne jest też dokonywanie oprysków przeciwko szkodnikom. Niestety, ale nader chętnie na różach pojawiają się mszyce, więc trzeba obserwować i w razie potrzeby szybko działać. Najwygodniej w takim przypadku ruszyć różom na ratunek będzie ze sprayem przeciwko mszycom. Po trzecie pielęgnacja – warto pamiętać o tym, żeby systematycznie usuwać z nich zeschłe kwiaty, bo dzięki temu szybciej pojawiają się nowe pąki i tym samym kolejne kwiaty. Po czwarte – zabezpieczenie na zimę, to w przypadku wielu róż (nie wszystkich) niezbędna czynność, by nie przemarzły przy ujemnych temperaturach.

Skoro już omówiliśmy czynności to wykonania, jakie czekają każdego właściciela róż, to teraz czas ruszyć na zakupy i wybrać do swojego ogródka róże wielkokwiatowe lub pnące czy też inne. Tak jak napisałem na początku, dla swojego zadowolenia zróbmy to w szkółce róż.