środa, 25 majawitaj na moim blogu :)

Otulacz samochodowy – idealne rozwiązanie na zimę i nie tylko

Otulacz do fotelika nazywany bywa także kocykiem do foteliku samochodowego. Jest to rozwiązanie, które zdecydowanie wywołało radość wśród wielu rodziców. W ten sposób można znacznie szybciej przygotować dziecko do podróży samochodem oraz zapewnić mu znacznie większe bezpieczeństwo.

otulacz do fotelikaNie jest potrzebny kombinezon ani żadne dodatkowe elementy. Dziecko wystarczy wygodnie ułożyć w foteliku i okryć je otulaczem. Otulacz to tak zwany kocyk, który posiada zaawansowane funkcje. Otwory na plecach umożliwiają wygodne przełożenie pasów. Otwory są tak skonstruowane, że pasują do większości fotelików dostępnych na rynku. Umożliwiają one bezpieczne zapięcie pasów bezpieczeństwa. Ma to duży wpływ na komfort podczas jazdy. Ciekawym udogodnieniem jest kapturek zapinany na rzep, który uniemożliwia wypadnięcie dziecka z fotelika. Otulacz samochodowy jest zazwyczaj wykonany z wysokiej jakości materiałów. Umożliwia to utrzymanie ciepła i stałą temperaturę podczas jazdy. Ciepły otulacz do fotelika na zimę może być doskonałym substytutem śpiwora. Otulacze samochodowe są z reguły przeznaczone dla dzieci, które nie ukończyły pierwszego roku życia.

Warto pamiętać, że otulacz zakupiony wiosną będzie się nadawał również do użytku w sezonie zimowym. Należy zwracać szczególną uwagę na producenta oraz materiały wykorzystane do produkcji otulacza. Stosując otulacz samochodowy mamy pewność, że nasze dziecko jest odpowiednio zabezpieczone. W przypadku wypadku samochodowego lub kolizji siła uderzenia jest tak duża, że w niektórych przypadkach zapięte pasy mogą nie wystarczyć. Przed zakupem otulacza warto przeanalizować dostępne oferty na rynku i wybrać taką, która będzie dla nas najbardziej atrakcyjna. Warto zauważyć, że nasze kurtki wykonane są z reguły z materiałów śliskich, które zwiększają ryzyko uszkodzenia ciała w razie wypadku.

Ceny podstawowych otulaczów zaczynają się już od pięćdziesięciu złotych, dlatego nie jest to duży wydatek, a może uratować życie, które jest bezcenne. Oczywiście lepiej wykonany otulacz do fotelika samochodowego jest stosunkowo droższy.