sobota, 22 czerwcawitaj na moim blogu :)

Materiały ognioodporne w budownictwie

Zabezpieczanie się przed ogniem jest profilaktyką godną upowszechniania. Nim przystąpimy do organizowania różnego rodzaju instalacji przeciwpożarowych i ostrzegawczych, należy zwrócić uwagę na odpowiednie surowce, z których powstanie nasz dom, mieszkanie, czy biuro.

materiały ognioodporneW tym celu weźmy na tapetę materiały ognioodporne. Jest ich na rynku coraz więcej. Klej ognioodporny, płyty ogniotrwałe, maty, folie i tkaniny, to tylko niektóre z nich. Warto zaopatrzyć się w ten rodzaj asortymentu, gdyż w dużym stopniu ochroni to nas przed skutkami pożaru. Może nawet do niego nie dość. Będąc bowiem w niewielkiej odległości od źródła ognia, nie nastąpi zapłon, a czujniki jedynie zareagują na wyższą temperaturę lub niewielką ilość dymu. A to przecież wystarczy, by w porę okiełznać zarzewie. Pamiętajmy jednak, by materiały ognioodporne, były również nietoksyczne. Może zdarzyć się, gdy pod wpływem wysokiej temperatury zaczną emitować trujące związki. A tego przecież nie chcemy. Na szczęście producenci tego rodzaju materiałów trzymają rękę na pulsie więc ekologia jest im również nieobojętna.

Oczywiście najważniejsze jest niedopuszczenie do możliwości powstania pożaru. I na tym powinniśmy się skupić najbardziej. Jeżeli dany budynek jest naszą firmą, zalecenia strażaka i behapowca nie mogą być lekceważone. Od ich fachowego podejścia do tematu zależeć będzie nasze bezpieczeństwo. We własny mieszkaniu musimy kierować się zdrowym rozsądkiem i być przewidujący. Zwracajmy uwagę na potencjalne zagrożenie i uczulajmy na to naszych bliskich.

Szczególnie uczmy zasad przeciwpożarowych nasze dzieci ! Jeśli one od wczesnego wieku zakodują sobie ogólne zasady dotyczące tego zagadnienia – będą zawsze o nich pamiętać i ich przestrzegać. A swoim dzieciom również je przekażą.