środa, 17 lipcawitaj na moim blogu :)

Firma potrzebna w trudnych chwilach

W momencie śmierci bliskiego nam człowieka nie zawsze wiemy jakie kroki powinniśmy podjąć. Jesteśmy wtedy roztrzęsieni i nie myślimy o przyziemnych sprawach. Bardzo często działamy wtedy automatycznie. Zazwyczaj inni ludzie nam mówią co mamy robić po kolei, żeby wykonać wszystkie formalności związane ze śmiercią ukochanej osoby.

W pierwszej kolejności zazwyczaj odwiedzamy zakład pogrzebowy kraków. Udajemy się tam gdy już zostaje nam wręczony akt zgonu i ustalamy datę pogrzebu. Tak naprawdę na miejscu dowiadujemy się zazwyczaj jak wiele spraw trzeba jeszcze załatwić. Jeśli to nasz pierwszy pogrzeb, to zapewne nie orientujemy się jeszcze i jesteśmy przytłoczeni. Chcemy, żeby wszystkim zajął się zakład pogrzebowy i z całą pewnością jest to najlepsza decyzja. Jednak w takiej sytuacji warto się zastanowić chociaż trochę nad kwestią finansową. Pogrzeby mogą okazać się bardzo drogie i jeżeli nie zareagujemy w odpowiednim momencie, to może się okazać, że później będziemy musieli sporo zapłacić. Zazwyczaj o tym nie myślimy. Pracownicy zakładu pogrzebowego mówią nam ile co kosztuje, ale tak naprawdę w tym momencie nie zwracamy na to szczególnej uwagi.

Często chcemy w wyjątkowy sposób pożegnać bliską nam osobę. Zależy nam na tym, żeby pogrzeb był jedyny w swoim rodzaju i został w naszej pamięci na długo. Chcemy też, aby inni pamiętali o tym w jaki sposób pożegnaliśmy ukochaną osobę. Dlatego decydujemy się na różne usługi pogrzebowe kraków. Nie chcemy tylko księdza i trumny zasypanej piaskiem. Decydujemy się coraz częściej na inne rozwiązania. Myślimy wtedy o tej osobie, która odeszła z tego świata i chcemy, żeby ostatnie pożegnanie sprawiło jej przyjemność. Dlatego coraz częściej na pogrzebach można usłyszeć ulubioną muzykę osoby zmarłej. Na jej grobie pojawiają się kwiaty, które uwielbiała. Często można zobaczyć też inne rzeczy, które kojarzą nam się z osobą odchodzącą z tego świata. Robimy wszystko, żeby ta ostatnia droga była wyjątkowa. Tak naprawdę dopiero w dniu pogrzebu uświadamiamy sobie zazwyczaj, że to naprawdę koniec. Wtedy zaczynamy płakać nawet jeżeli wcześniej udało nam się tego nie robić.

Pogrzeb bliskiej osobie to wyjątkowe wydarzenie. Wszystko trzeba zorganizować w szybkim czasie po śmierci, a zazwyczaj wtedy nie jesteśmy wstanie tego zrobić. Dlatego bardzo ważne jest to, żeby znaleźć dobry oraz zaufany zakład pogrzebowy, który w naszym imieniu zajmie się wszystkim. My w tym czasie możemy zająć się innymi formalności lub po prostu spędzić czas samotnie na rozmyślaniu. Każdy z nas inaczej reaguje na śmierć kogoś bliskiego. Jedni będą chcieli o tym nie myśleć i zająć się różnymi rzeczami, a inni będą woleli spędzić trochę czasu w samotności. Należy to uszanować i pozwolić każdemu przezywać żałobę na swój sposób. Pracownicy zakładu pogrzebowego powinni wykazywać się empatią i potrafić rozmawiać z ludźmi, którzy właśnie stracili bliską osobę. Z całą pewnością to bardzo pomaga, ponieważ ludzie w takim momencie mogą zachowywać się różnie i trzeba mieć tego świadomość.